Home › Najczęściej wybierane diety odchudzające

Najczęściej wybierane diety odchudzające

W sieci wolno odszukać co najmniej kilkanaście przepisów na diety redukcyjne. Każda rządzi się całkowicie innymi regułami a po wszystkich można osiągnąć także inne efekty. Warto w następstwie tego dowiedzieć się, jakie plany żywieniowe radują się największą popularnością i czy ich stosowanie jest w pełni bezpieczne dla całkowitego stanu samopoczucia.

• Dieta Dukana - doktór Dukan to ekspert, jaki po wielu latach badań prowadzonych nad nadwagą oraz otyłością doszedł do wniosku, że skutecznym sposobem na redukcję masy ciała może być białko.

Jego dieta wobec tego opiera się przede wszystkim na wzmożonej ilości jedzonego każdego dnia nabiału. Rezultaty, zdaniem profesjonalistów oraz osób stosujących, są faktycznie imponujące. Tu jednakże dużo do życzenia w tym zakresie pozostawiają efekty uboczne, do jakich kategoryzuje się chociażby dysfunkcja nerek. • Dieta 1500 kcal - optymalna, jeśli gra toczy się o bezpieczeństwo, dieta polegająca na zapewnianiu do organizmu o wiele mniejszej ilości energii, niż wynosi codzienne zapotrzebowanie dojrzałego człowieka. Istnieją także inne odmiany w obrębie tego programu żywieniowego.

Mowa tu pomiędzy innymi o diecie 1200 i 1000 kcal.

W obydwu wypadkach jest to niemniej jednak głodówka, która niczym nie przypomina zdrowego odchudzania. Przy diecie 1500 kcal nie pojawiają się żadne istotne efekty uboczne, jakie zdołałyby grozić życiu a jako bonus osoby wykorzystujące zdobędą pełne nasycenie! Co to świadczy? Przy tym programie żywieniowym nie czuje się głodu.

Istnieje jeszcze dużo innych typów diet, jednakowoż to te dwie powyższe cieszą się największą popularnością również wśród ludzi stosujących, jak i pośród ekspertów..