Home › Jak zaplanować dzień z małym dzieckiem?

Jak zaplanować dzień z małym dzieckiem?

Pojawienie się na świecie małego dziecka zawsze powoduje istotne zmiany w codzienności jego rodziców. Dowolne dotąd spędzanie czasu mocno się zmienia.

Wyjścia do klubów, spotkania ze znajomymi czy nocne imprezy w jednej chwili stają pod znakiem zapytania. Minie sporo czasu zanim za tym zatęsknisz.

Znacznie wcześniej zaczniesz planować, jak może wyglądać twój dzień, aby nie paść ze zmęczenia. Powszechnie znana mądrość głosi: śpij, gdy dziecko śpi. Wiele matek ironicznie dodaje do niej: gotuj gdy dziecko gotuje i sprzątaj, kiedy ono sprząta.

Nie warto jednak bagatelizować tego porzekadła.

W pierwszych miesiącach po porodzie to właśnie maluch powinien być najważniejszy. Postaraj się poświęcić mu maksimum swojego czasu. Nie przejmuj się brudnymi garami w zlewie czy poplamioną podłogą w przedpokoju. Wszelkie domowe porządki mogą poczekać. Maleństwo jest teraz najważniejsze. Przygotuj się na to, że nowy członek rodziny będzie chciał spędzać jak najwięcej czasu z mamą.

Powinnaś być w pobliżu.

Nie zdziw się, kiedy maluch będzie bez przerwy domagał się picia.

W pierwszych tygodniach życia dziecko nie ma jeszcze regularnych przerw między kolejnymi posiłkami.

Może więc być tak, że jednego razu przerwa wyniesie nawet trzy godziny, a następnie maleństwo będzie chciało jeść co kilka minut. Najważniejszą zasadą, która powinna kierować życiem młodej mamy jest nieplanowanie dnia.

Przy nieustalonym trybie życia malucha każdy plan może być nieskuteczny.

Jeśli weźmiesz sobie na głowę za dużo obowiązków, łatwo możesz zdenerwować się, gdy nie uda ci się ich wykonać. Jeśli czujesz się na siłach, możesz zająć się wykonywaniem domowych obowiązków w trakcie drzemki malucha. Wtedy ucieszysz się z wykonanego zadania, zamiast bez potrzeby się denerwować. Nie martw się, jeśli na początku dbanie o pociechę będzie cię przerastać.

Wszystko przychodzi z czasem..
Z tego źródła: sklep z sonoscape

<< Poprzedni
Następny >>