Home › Jak skutecznie odzyskać swoją figurę po ciąży?

Jak skutecznie odzyskać swoją figurę po ciąży?

Zajście w ciążę najczęściej wiąże się z przybraniem paru zbędnych kilogramów. Nie da się jednak nie zauważyć, że większość kobiet wolałoby tego uniknąć. Czy istnieją sposoby, żeby skutecznie wrócić do swojej wagi po ciąży? Poznaj najprostsze z nich.
O odpowiednią figurę warto zatroszczyć się już w czasie ciąży.

Oczywiście nie jest to odpowiedni czas, aby katować się drastyczną dietą. Organizm przyszłej matki potrzebuje trochę więcej kalorii niż na co dzień. Ograniczenie sztucznego pożywienia i słodkości może jednak wpłynąć na wagę po porodzie. Dobrym rozwiązaniem może być także spokojna aktywność fizyczna w ciąży, dostosowana do błogosławionego stanu.

Pamiętaj jednak, aby aktywność w ciąży zawsze skonsultować z ginekologiem. To ginekolog może zdecydować, czy nie istnieją przeciwwskazania do ruchu. Najważniejszym sprzymierzeńcem matki w walce o dawną figurę są codzienne przechadzki z dzieckiem. Przyniosą one pożytek tak samo mamie, jak niemowlęciu. Obydwoje potrzebujecie codziennej porcji świeżego powietrza. Zamiast spacerować wolnym krokiem, zdecyduj się na szybszy marsz.

Fałdki tłuszczu po ciąży zaczną zmniejszać się w mgnieniu oka, w czasie wykonywania tego codziennego obowiązku. Kiedy upłynie okres połogu, a lekarz nie będzie widział żadnych problemów, można zdecydować się na inne ćwiczenia gimnastyczne.

Świeżo upieczone mamy chętnie chodzą na zumbę czy aerobik.

Jednocześnie to dobra sposobność, by wyjść z domu. Nie przejmuj się jednak, jeśli podobne zajęcia nie są organizowane w twoim mieście. Równie skutecznie możesz spędzać aktywnie czas we własnym mieszkaniu. Niedługie, ale wymagające treningi, na przykład crossfit, pomagają efektywnie odzyskać dawną wagę. Jednocześnie, nie zajmują dużo czasu, którego zwykle brakuje świeżo upieczonym matkom..
Sprawdź tutaj: okna drewniane kielce

<< Poprzedni
Następny >>